Peki ya kim bu kız?

Neredeyse 30 yaşındayım, aşık olduğum şehir İstanbul’da yaşıyorum. Küçücük ve darmadağınık evimin yarısından fazlasını kıyafetlerim, kitaplarım ve not aldığım kağıt parçaları ile defterlerim kaplıyor. Hukuk fakültesi mezunuyum, altı sene aktif olarak avukatlık yaptıktan sonra, kariyer değişikliği kapıma kadar geldi, reddetmedim. Ancak hala mesai saatleri ile çalışan bir beyaz yakalıyım. Diğer yandan hayatımın işimden ibaret olmasına sonuna kadar direniyorum. Ayda en az üç kere seyahatlere çıkıyorum, bilmediğim şehirlerin sokaklarını arşınlıyorum. İstanbul’da olduğum sürece yeni şeyler keşfetmeden duramıyorum.

Processed with VSCO with m5 preset

Çok okuyorum, çok fotoğraf çekiyorum, çok konuşuyorum, az uyuyorum. Kazandığım paranın büyük bir kısmını uçak biletlerine harcıyorum. Sürekli listeler yapıyorum. Keşfedip deneyimlediklerimi paylaşmaya bayılıyorum.

Genel olarak yüzümde kocaman bir gülümsemeyle geziyorum. Bu yaşıma geldim, hala düzgün eye liner çekmeyi beceremiyorum ve hala hayatımın aşkını bulamadım. Bu iki konu dışında kendimi de hayatı da çok seviyorum.

Kahveye bağımlıyım. İçimde kokteyllere tapan bir parti canavarı ile yogaya meraklı dingin bir kadın birlikte yaşıyor. Biraz o, biraz bu oluyorum.

Keşfetmek için ilhama ihtiyaç duyanları, seyahate çıkmadan önce gideceğiniz istikamet hakkında bir şeyler öğrenmek isteyenleri, hayatında değiştirmek istediğini bir şeyler olup nereden başlayacağını bir türlü kestiremeyenleri veya kahve içerken keyifli bir şeyler okuma peşinde olanları tavlamayı planlıyorum.

Bazen cevap yazamayacak kadar yoğun oluyorum; ama gelen maillere bayılıyorum: e.sezenturker@gmail.com

Birkaç yıl sonra not (2020): Yeniden avukatım. Hala çok okuyorum, çok konuşuyorum, çok az uyuyorum. Belki biraz daha çok kahve tüketiyorum hatta artık.

Hala eyeliner çekemiyorum, ama evimi daha derli toplu ve minimal hale getirmeye başladım. Hayatımın aşkını da bulmuş olabilirim. 

 

 

 

Peki ya kim bu kız?” üzerine 3 yorum

  1. Mustafa TURHAN dedi ki:

    İNANIN GÜNÜN BİRİNDE PEK ÇOK İNSANIN HAYATINA ÖZELLİKLE (KIZLARIMIZA) OLUMLU YÖNDE DOKUNAN GÜZEL BİR İNSAN OLARAK BİLİNİR OLACAKSINIZ. YORULMAK YOK. DEVAM.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s