Koreli Küçük Ev Aletleri – Siyah Nokta Giderici Cihaz

Eril enerjimin oldukça yüksek olduğu bir dönem geçiriyorum bu günlerde.

Alışveriş yapmıyorum, değişik yatırım araçlarını deneyimliyorum. Borsa, yatırım fonları ve yepyeni tazecik bir açılımla kripto paralar… Tuhaf bir şekilde, dolabıma yeni bir elbise eklemekten daha çok keyif veriyor bunlar bana.

Günlerimin, uyumak ve yemek yemek dışındaki büyük bir kısmını kahve içerek ve bilgisayar başında çalışarak geçiriyorum.

Hiç bir zaman çok makyaj yapan bir insan olmadım, yine de rimel ve göz altı kapatıcısı sürerdim mutlaka evden çıkmadan. Onları da kullanmıyorum artık. Kullandığım tek kozmetik malzemesi kırmızı ruj.

Haftada bir kaç kere toplantıya giderken topuklu ayakkabılar ve etekler giyiyorum neyse ki. Toplantılar da olmasa muhtemelen son üç ayda tayt ve sweatshirt dışında bir şey giymemiş olurdum.

Haliyle sohbetlerimin, okuduklarımın ve izlediklerimin odak noktası da ilişkilerden ve dedikodudan oldukça saptı. “Bu da böyle eril bir dönem sanırım.” diyerek şaşkınlıkla ve keyifle biraz uzaktan bakıyorum kendime.

Değişiklik severim, bu durumdan da hoşnutum. Yine de bu süre içinde kendimi unutup paçozlaşmaktan ürküyorum. Birinin beni görmesinden / beğenmesinden ziyade, benim aynaya baktığımda gördüğüm kadından hoşlanmam gerçekten önemli. İstediğim kadar fit ve ışıltılı değilse, arzuladığım enerjiyi taşımıyorsa tadım kaçıyor.

İşlere güçlere dalıp kendimi ihmal etmekten ürktüğüm için bakımsal denemelere başlamaya karar verdim.

Bu denemelerimden ilki de siyah nokta giderici cilt temizleme cihazı oldu. Bu hem hakkında aşırı övgü dolu yazılar hem “hiç bir şeye yaramıyor” yorumları okuduğum bir aletti. Fotoğrafını paylaştığım anda da herkes “Nasıl, işe yarıyor mu?” diye heyecanla sorduğu için (vibratöre benzetip paniğe kapılanlara da selam olsun 🙂 ) detaylı bir biçimde deneyimimi paylaşmak isterim.

Ben Trendyol’dan şu cihazı aldım. Profesyonel tek bir cilt bakımının yarı fiyatına olduğu için beklentilerimi çok yükseltmemeye çalıştım. Paketten birden fazla başlık çıkıyor, bunlar işlemi ne kadar kuvvetli yapmak istediğinize bağlı biçimde farklı genişliklere sahip. Cihazın da farklı güç ayarları var.

İlk denememde yüzüme sıcak havlu tutup biraz beklettikten sonra, en hafif çekim yapacak başlıkla cihazı denedim. Evet yüzümden bazı gözeneklerin içinden çok derinde olmayan, daha yüzeydeki yağları emdi, özellikle burun kenarlarımı çok güzel temizledi. Ancak onun dışındaki bölgelerde matah bir etkisi olmadı. Yüzüm cilt bakımından çıkmış gibi ışıl ışıl bir hale de gelmedi, bütün gözeneklerim mis gibi tertemiz de olmadı.

İkinci gün ise uzun sıcak bir banyodan sonra, en kuvvetli başlık ve en kuvvetli cihaz ayarı ile uyguladım. Sonuç inanılmazdı. Sonunda başlığın içinde birikenlere şok içinde bakarak “Bunların hepsi benim suratımdan mı çıktı?” diye düşündüm -ki ben yüzüne fondoten / bbb krem filan sürmeyen, her gün de yüzünü temizleyip tonikleyen bir insanım. Gelgelelim bu sefer de yüzümün bazı bölgelerinde morluklar oluştu. Bazıları hemen bir kaç saat sonra geçtiyse, çenemdeki morluklar aradan bir gün geçmesine rağmen yerli yerinde duruyor.

Pişman değilim, mis gibi tertemiz bir cildim oldu ve çenemdeki morlukları da maske arkasına saklayabiliyorum. 🙂

Peki tavsiye eder miyim?

Cildiniz çok gözenekli değilse, tek tük siyah noktanız oluyorsa veya siyah noktalarınız derinlerdeyse bu cihaza hiç ihtiyacınız yok. Derin ve büyük siyah noktaları çıkartmıyor. Diğer yandan cildiniz gözenekliyse, çok derinde olmayan birikimler oluyorsa, bence bir şans verin.

Ben bir daha büyük başlık ile en güçlü ayarda uygulayıp kendimi morartmam elbette. Diğer yandan haftada bir kere hafifçe uygulamanın müthiş sonuçlar verebileceğini düşünüyorum. Dermoskin BHA krem ve Aztek Healing kil maskesini de düzenli kullanarak bunu deneyeceğim. (Bana kullandığım ürünleri soranlar için son zamanlarda aldığım her şeyi şuraya koydum.) Sonuçları paylaşırım. Bu seyahatsiz-dönem daha da devam ederse bence geleceğim son nokta şu olabilir:

Ayrıca profesyonel cilt bakımlarının arasında bile arada sırada hafif olan ayarda ve küçük başlıkla bunu kullanmanın cildin çok daha uzun süre temiz ve ışıltılı tutanacağını düşünüyorum. Bu yorumlarımı sıradan bir kullanıcının samimi deneyim yorumu olarak kabul edin lütfen, bu işlerin uzmanı / bileni varsa, profesyonel görüşünü de alırız. 🙂

Işıldayarak kalın!

Koreli Küçük Ev Aletleri – Siyah Nokta Giderici Cihaz” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s