Akyaka Notları -2: Gece Hayatı

Daimi tatilci olarak, o sahil benim, bu sahil senin gezerken, gittiğim her yerde en çok aldığım sorular gece hayatına ilişkin oluyor:

“Dans edilecek yer var mı? Yakışıklı adamlar oluyor mu? Ortamlar nasıl?”

Birkaç ay öncesine kadar beyaz yakalı olarak çalışan biri olarak bunu çok iyi anlıyorum. Topu topu iki gün tatil varken, bu iki günde maksimum verim sağlamak amaçlanıyor.

Hem güzel denizde yüzmek, hem partilemek, leziz kokteyller içmek, hem de birazcık kırıtmalı ortamlarda bulunmak istiyor insanın canı.

IMG_5560.jpg

Ben skandal bir ayrılık üzerine, İstanbul’da on beş gün kadar aralıksız partiledikten sonra, Akyaka’ya sevdiğim insanlarla birlikte olmak, yüzmek, güneşlenmek, kafa dinlemek için gitmiştim.

Her gece dışarı çıkalım, kendimizi kaybedelim, sabaha kadar dans edelim biçiminde bir motivasyonum yoktu. Bir sürü günümüzü de yüzüp güneşlendikten sonra, evde içip keyifli sohbetlere kendimizi bırakarak geçirdik.

Yine de birkaç günün ardından, hafta sonuna yaklaşırken kurtlanıp, “Neler oluyor buralarda? Bir bakalım ya, mekanlara.” demeye başladım.

Ve Akyaka’daki gece hayatı beni oldukça şaşırttı.

Bir kere, İstanbul’dan farklı olarak, mekana göre değil, o günkü etkinliğe göre nereye gideceğinizi seçmeniz gerekiyor. Bu yönden, diğer tatil yörelerinden ayrılıyor ve İbiza veya New York gece hayatına benziyor.

Örneğin İstanbul’da gece Klein veya Birdy’e gittiğinizde kalabalık ve kitle biraz değişebilir ama konsept hep aynıdır.

Akyaka’da ise, aynı mekana iki ayrı akşam gittiğinizde, çok farklı deneyimler yaşayabiliyorsunuz. Bir gün önce tıklım tıklım partilenen bir yer, ertesi gün in cin top oynuyor kıvamında doğanın içindeki huzurlu bir yere dönüşebiliyor.

Bu yüzden Akyaka’da akşam ne yapacağınıza karar vermeden önce Dane, Deli Memet, Space, Riders ve Room’un instagram hesaplarına göz atmanızı ve gece planınızı etkinliklere göre yapmanınızı tavsiye ederim.

RNI-Films-IMG-442D6956-4284-4698-A419-6B553F5F332A.JPG

Akşama Karanfil Sokak’ta başlayabilirsiniz. Burada çok güzel cafeler ve meyhaneler var. Pangea sevimli ve samimi bir cafe, orada yaşayanların buluşma noktası; Big Bite leziz hamburger ve sosisliler yapıyor, hemen karşısında da güzel bir pizzacı var.

Yine aynı sokakta bulunan Deli Memet’te her akşam salsa gecesi, 80’ler gecesi gibi farklı konseptlerde etkinlikler var. Kokteylleri çok güzel. Müzik, 21:00’de başlıyor, 24:00’te bitiyor.

Gecenin sonuna doğru, mekanın kapısında herkes birbirine nerede devam edeceğini söylüyor. Bu yüzden hiç bir şey bilmiyorsanız, burada takılıp, kalabalığı takip ederek, geceyi Space veya Çınar’da kapatabilirsiniz.

RNI-Films-IMG-39E97DDE-660E-481D-9FB7-3D20E23E533B.JPG

Akyaka’nın İstanbul tatilcileri için en zorlayıcı kısmı şu: Çoğu mekanda müzik 24:00’te bitiyor.

İstanbul’da evden çıkış saati olan 24:00, Akyaka’da (iki mekan hariç) müziğin kesildiği saat. O yüzden bir gecede oradan oraya sabaha kadar üç dört mekan gezebileceğinizi düşünmeyin. Yemeğin üzerine bir mekana gittiğinizde, iki kokteyl içtiğinizde zaten gecenin sonuna ulaşıyorsunuz.

Yine de bu harika mekanlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

A877E399-4AB7-4C8B-8A9C-3CB9B29AA0F4.JPG

Karanfil Sokak yakınlarındaki No.22 Riders Inn, geniş bir bahçenin içinde, neon tabelaları ve çok konforlu minderleri ile bayıldığım mekanlardan biri oldu.

Buraya yolunuz düşerse ve hafif acı kokteylleri seviyorsanız, “Burning Man” içmeyi de unutmayın.

IMG_5567.jpg

Space, Azmak Nehri’nin devamında, merkezden biraz uzakta ama yine de yürüme mesafesinde diğer bir güzel mekan.

Köyün içinde, inek çıkabilir tabelaları olan bir yolun kıyısında, çok zevkli dekore edilmiş. Eğer ki, serin bir yerde oturayım, sakin olsun, lezzetli kokteyller eşliğinde laflayayım derseniz, Space size aradığınızı verecektir. Gece 24:00’e kadar oldukça sakin bir ortam sunuyor.

RNI-Films-IMG-E23BBE4E-3E84-4EF0-8A75-39406F025D07.JPG

Gece 24:00’ten sonra, Akyaka için müzik yasağı saati geldiğinde, diğer bütün mekanlardakiler buraya akıyor, çünkü ses yalıtımlı bir odası var ve parti orada devam ediyor.

Gökova’daki şık ve modern kamp alanı olan Dane de, etkinlik olduğunda -ki buradaki etkinlikler genellikle cumartesi ve pazar günleri- hareketli olan adreslerden. Diğer günlerde, doğanın ve ormanın içinde oldukça sakin bir ortam vaadediyor.

RNI-Films-IMG-A069E918-2EC0-40CE-A7C2-D37C4E815C48.JPG

Popüler adreslerden Room ve Çınar’a bu sefer yolum düşmedi, (Room’da iki sezon geçirip 2500 kokteyl içmek gibi bir hedefim var, o ayrı hikaye 🙂 ) buraları da giderseniz deneyimleyip siz bana anlatın. Nitekim eylülde kite surf eğitimi için tekrardan yolumu düşürmeye niyetliyim Akyaka’ya.

(Daha önce Suma’da bu konuda aşırı gaza gelip, bir türlü rüzgar yakalayamamış olmama rağmen, Akyaka’ya adım attığım anda kaldıkları yerden gaz verenlere sözüm var, çok havalı kite fotoğrafları paylaşacağım, en kısa zamanda!) 

Beni ağırlayan ve muhteşem rahat hissettiren ev sahiplerime ve pilates hocama buradan bir kere daha kocaman öpücükler ve sevgiler!

Keyifle ve keşifle dans ederek, leziz kokteyller devirerek kalın!

Bir yıl sonra ek Not: Daha sonra Room‘a gittim ve Mekan Akyaka‘yı keşfettim. Bu cümledeki linklerden detaylara ulaşabilirsiniz. ❤

Akyaka Notları -2: Gece Hayatı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s