2023 1. çeyrek raporu: Bir ayrılık, bir terfi, 13.000 km yol ve İstanbul geceleri

2023 yılının ilk üç ayı içinde, bin saatin üzerinde çalıştım, terfi ettim, bir sevgili eskittim, yeni kalp çarpıntıları yaşadım, 10.764 km uçtum, 2.240 km araba ile seyahat ettim, bahara hazırlanmak için bir de bakım maratonu devirdim.

Biraz hızlı gitmiyoruz muyuz 2023? ❤

Bütün bunlar arasında muazzam titiz bir planlama ile neredeyse her saatimi verimli kullanma çabası içinde oldum ve doğal olarak çok az uyudum. (Bu arada bekleyenlere müjde, benden çok istediğiniz planlama yazısını da önümüzdeki hafta sizinle paylaşmayı planlıyorum.)

Bana daha önce çok iyi gelmiş olan Toprak Elementi yogasına yeniden başladım, bu sefer değişiklik olsun diyerek Çetin Çetintaş’ın değil, Serra Sagra‘nın akışını yapıyorum.

Bu süre boyunca, İstanbul günlerim ağırlıklı olarak toplantılarla ve bilgisayar başında çalışarak geçti. Dolayısıyla “Hadi bir kahve içelim.”, “Şuradayız gelsene.” tekliflerinin çoğunu geri çevirdim. Eskiden sevdiğim insanları kırmamak için bunların hepsine katılmak zorunda hissederdim kendimi, artık yavaş yavaş kendi ihtiyaçlarımı önceliklendirmeyi öğreniyorum sanırım.

Diğer yandan yeni bir yerler keşfetmek, yeni lezzetler denemek, sevdiğim insanlarla vakit geçirmek de ruhuma çok iyi geliyor, zihnimi boşaltıyor. Ayrıca İstanbul’da yaşamanın bütün cefalarını çekerken (pahalılık, kalabalık, trafik…), keyfini sürmemeyi de mantıksız buluyorum.

Buna da kendimce şöyle bir çözüm buldum: Haftada yalnızca bir gün, keşfetmek istediğim yerlerle görmek istediğim insanları birleştiren planlar yapıyorum. Daha önce bin kere gittiğim barlara, cafelere gitmiyorum. İstanbul’daki restoran keşiflerimden daha önce bahsetmiştim, bu sefer de gece eğlenmelik adres keşiflerimle karşınızdayım.

Any İstanbul – Müjde Kızılkan

Her cumartesi günü, Arnavutköy Any’de Müjde Kızılkan sahneye çıkıyor. İki gözünü kaplayacak şekilde çok karakteristik şerit şeklindeki göz makyajı ve muhteşem sesi ile, hiç umulmadık şarkılar arasında çok eğlenceli sert geçişler yaparak gerçekten çok iyi bir performans sergiliyor.

Ne zamandır canlı müzik dinlemiyoruz ya, nerede şöyle güzel bir şeyler var diye arananlara şiddetle tavsiye ederim.

Nacht İstanbul

Karaköy’de açılan Nacht, İstanbul’un en taze gece klüplerinden biri.

Bence İstanbul’daki gece mekanlarının genel olarak iki temel sorunu oluyor. Bunlardan birincisi, çoğu kişinin eğlenmek için değil, görünmek ve görmek için gittiği mekanlar. Müthiş güzel bir ortam, şahane müzikler oluyor, ama hiç kimse gerçekten dans etmiyor. Bunu ben oldukça manasız buluyorum, amaç dans etmek değilse, daha kısık sesle müzik çalan, sohbet edilebilen ortamların tercih edilmesi gerekmez mi? İkincisi de aşırı kalabalık olan mekanlar. Çok sevmeme rağmen, artık gitmediğim pek çok gece klübü bu kategoride. Ben gece dışarı çıktığımda dans edebileceğim kimsenin ayağıma basmadığı bir alana ihtiyaç duyuyorum – veya bara gidip de içki almanın bir işkenceye dönüşmemesine.

Bu kriterlerim açısından Nacht’ı gerçekten çok sevdim. İçerisi boş değildi, gerçekten dans eden ve eğlenen -üstelik de İstanbul’da uzun zamandır görmeyi özlediğim çok frapan giyinmiş bir kitle ile doluydu. Diğer yandan gereğinden fazla bir kalabalık da yoktu, herkesin rahat rahat takılabileceği kadar makul seviyede alanı vardı. Daha çok keşfedilip popülerleştiğinde, bu değişebilir, o yüzden bence gidip tadını çıkartmanın tam zamanı.

Dada Kabaret – Tutkum Boğuşmak Show

Yuvarlak masalara oturup, dilimlenmiş meyvelerinizi yerken ve masanıza içki servisi yapılırken, sansürsüz, bel altı, bol kahkahalı, izleyenlerin de oldukça katılımlı olduğu bir gösteri izlemek isterseniz Tutkum Boğuşmak iyi bir seçenek.

İçeri girerken görüntülerinizin kullanılmasına ilişkin bir muvafakatname imzalamak zorunda olduğunuzu da bir dip not olarak belirteyim.

Hollywood Stargirl

Bu taraklarda bezi olmayanlar için de, çok naif, harika müziklerle ve tamamı keyifli bir klip havasında fotografik sahnelerle dolu bir film tavsiyesiyle geldim. Özellikle pazar akşamına çok yakışır: Hollywood Stargirl.

Benim yapamadığımı yaparak hızlı değil, hazlı kalın; dans etmeyi unutmadan!

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s